Hrvatski dječji festival održan 18. studenoga u zagrebačkoj Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskoga, ovim notnim izdanjem predstavlja novi niz pjesama napisanih za dječje zborove. Uz usporedni diskografski album, time je oblikovana cjelovita slika 19. po redu festivala. „Kao i do sada, brižljivo odabiran (estetsko-kritički i funkcionalno-metodološki) predočeni glazbeno-tekstualni materijal u ovako objavljenom obliku, pruža široku mogućnost primjene, dakako, uz individualnu obrađivačku i izvedbenu doradu, već prema raspoloživim mogućnostima svakoga pojedinog glazbenog tijela.“ (iz Napomene redaktora, Pero Gotovac)
Izdanje pripremila: Ljerka Marković Gotovac
Redaktor: Pero Gotovac
Slika na ovitku: Ivana Kunej i Zlatka Salopek
Cantus d.o.o., 2012.
ISMN 979-0-801333-34-6
Can. 090-3346
1. NOTE - Kikići i Genijalci, Zagreb
(Maja Rogić - Maja Rogić - Maja Rogić)
2. U ZEMLJI SNOVA - Varaždinski štigleci, Varaždin
(Narcis Grabar - Zvonimir Golob - Narcis Grabar)
3. LJUBAVNI TORNADO - Klinci Ogulinci, Ogulin
(Toni Eterović - A. Popović - Toni Eterović)
4. KADA NOĆ OBUČE CRNI FRAK - Cicibani, Karlovac
(Andrej Pogačić - Ivan Kuliš - Toni Eterović)
5. VESLO NA VODI - Ljiljani, OŠ Turnić, Rijeka
(Natalija Banov – Daniel Načinović – Robert Grubišić )
6. K'O MORE - Vežićki tići, OŠ Vežica, Rijeka
(Natalija Banov – Tatjana Bon – Aleksandar Valenčić)
7. KROLE - Cvrčak , Šibenik
(Arsen Dedić – Arsen Dedić – Stipica Kalogjera)
8. MAMINA I TATINA - Srdelice, Split i Kostanj, Omiš
(Jovica Škaro – Jakša Fiamengo – Leo Škaro)
9. SATELITI, AVIONI - Morčići i Mali Riječani, Rijeka
(Meri Trošelj – Meri Trošelj – Robert Funčić)
10. HVALI MORE, DRŽ' SE KRAJA - Mići Boduli, Krk
(Natalija Banov – Marina Valković – Robert Grubišić)
11. PRESTRAŠENA DRUŽINA - Zbor OŠ Dr. Andrije Mohorovičića, Matulji
(Ivana Herman – Luka Manola – Mauro Staraj)
12. ŠKOLSKA LJUBAV - Zbor Osnovne glazbene škole POU Vrbovec
(Hrvoje Herček – Hrvoje Herček – Toni Eterović)
13. ŠTO JE SMIJEŠAK - Smiješak, Samobor
(Brankica Božić – Ana Kraljević – Brankica Božić)
14. MOJA MAMA JE CVIJETAK - Halubajčići, Viškovo, Rijeka
(Ivana Marčelja – Ljilja Ivkić - Olja Dešić)
15. ŠKOLA ME ZOVE - Vijolice, Pag
(Sanja Dobrijević – Sanja Dobrijević – Robert Grubišić)
16. SNJEŠKO - Mali Sesvečani, Sesvete, Zagreb
(Domagoj Brlečić - Đina Brlečić - Toni Eterović)
17. GRGA ČVARAK - Zbor OŠ Frana Galovića, Dugave, Zagreb
(Jasna Levanić Rogić – Ratko Zvrko – Dražen Žanko / Toni Eterović)
18. DJECA NOSE SVJETOVE NA DLANU - Svi zborovi, sudionici festivala
(Dalibor Paulik - Zorica Klinžić - Toni Eterović)